Growduino 

je zařízení vytvořené pro kompletní a vzdálené monitorování a automatické řízení uzavřených pěstebních prostor, jako jsou indoor pěstírny či skleníky...


Více info

Ovládání - Outputs

Kromě měření a záznamu hodnot z čidel umí Growduino spínat a vypínat výstupní zásuvky pro koncová přípojná zařízení. Relé spínají na výstupu 230V, což poskytuje velkou svobodu ve výběru spotřebičů.

Veškeré ovládání koncových zařízení funguje dle uživatelského nastavení, vše lze nastavit velmi jednoduše přes webový prohlížeč z vašeho chytrého telefonu nebo počítače, a to i vzdáleně, odkudkoliv kde je internet.


Dle vybrané varianty lze spínat až 12 zařízení. Tato zařízení jsou předem určena, při objednávce je vhodné si předem rozmyslet co budete potřebovat. Samozřejmě budeme vaše potřeby rádi konzultovat a pomůžeme s výběrem jak vhodné varianty, tak výstupních zásuvek s relé. Je třeba mít na paměti, že maximální proud pro všechna zařízení dohromady nesmí překročit 10A, to je cca 2300W.Light - ovládání osvětlení

Osvětlení lze ovládat s použitím obyčejného časovače, ale Growduino jde ještě dál. Umí spínat v určeném časovém rozpětí i na základě množství světla venku, lze jej tedy využít k dosvěcování brzy ráno a později večer, mimo hlavní sezónu kdy je kratší sluneční perioda nebo ve dnech kdy je zamračeno a rostliny tak mají vždy dostatek světla pro svůj ideální vývoj. Navíc umí nezapnout osvětlení pokud je teplota příliš vysoká. Pro nejefektivnější osvětlení doporučujeme LED, použít lze i jiná světla jako jsou zářivky či výbojky do příkonu 1200W (relé je pasivně chlazeno). Doporučujeme použít společně s Light sensory.

Fan - ovládání větrání

Odvětrávání lze řídit pomocí nastavení rozmezí teploty a vlhkosti, což jsou dva nejdůležitější parametry v každém uzavřeném pěstebním prostoru. Rozmezí pro obě veličiny se dá nastavit jak společně (větrání nastane když se překročí kterákoliv z hodnot) tak odděleně (s nastavením pouze buď teploty nebo vlhkosti). Navíc lze zabránit větrání při příliš nízké teplotě. Další velmi důležitou funkcí je pravidelné odvětrávání, přestože není překročena mez teploty ani vlhkosti. Growduino je tak mistr v řízení odvětrávání, při správném nastavení systému bude přísun čerstvého vzduchu pro vaše rostliny vždy zajištěn.

Novinka!!! Growduino nyní umožňuje nastavit odlišné větrání ve dne a v noci, přičemž kdy je den a kdy noc si také sami definujete!

Humidifier - zvlhčovač

Tento výstup je určen k ovládání zvlhčovače, řídí se nastavením rozmezí relativní vlhkosti. Doporučujeme ultrazvuková zařízení protože neprodukují horkou páru. Lze ovládat i ventil či čerpadlo pro vysokotlaká zařízení. V kombinaci s větráním tak udržíte potřebnou relativní vlhkost ve vašem pěstebním prostoru a můžete tak předejít odumírání nebo nesprávnému vývoji rostlin z důvodu příliš nízké nebo příliš vysoké vlhkosti.

Watering - zavlažování

Tento výstup má standardní časovač - digitální hodiny. Můžete tak nastavit několik intervalů denně, ve kterých se spustí a zase vypne zavlažovací systém. Nebo jen jeden pravidelný interval a dobu trvání, je to tak jednoduché!

Refill - doplňování zálivky

Na základě meření vzdálenosti hladiny od čidla lze spouštět automatické doplnění zálivky či živného roztoku. Ovládat je možné například solenoid ventil nebo čerpadlo. Growduino jde opět o něco dále, můžete dopouštět i na základě vyšší teploty zálivky a tím ji udržet chladnou. Toho se dá využít v systémech jako je Aquaponie, kde ryby požadují určitou maximální teplotu vody. Vyžaduje Ultrasound sensor. Doporučujeme Water temperature sensor.

Heating - vyhřívání

Na tento výstup lze zapojit až 1000W přímotop a vyhřívat tak pěstební prostor v době chladu, například mimo hlavní sezónu nebo v noci. Nebo můžete ovládat ventil a vytápět pomocí horkovodného systému. Také lze ovládat malé topné podložky pod citlivými sazeničkami, možností je mnoho. Pro zapojení silnějšího spotřebiče nás kontaktujte na mail s dotazem, nic není nemožné.

Water Heating - vyhřívání zálivky

Na tento výstup lze zapojit až 500W ponorné topítko a udržovat požadovanou teplotu zálivky. Velice vhodné je použít tento výstup pro aquaponii či pro akvária.


Dehumidifier - odvlhčovač

Opačný efekt než má zvlhčovač. Řídí se stejným čidlem, ale umí spínat výstup pro odvlhčovače, které mají možnost zapnutí pouhým připojením do sítě - obvykle mají mechanický vypínač. Pro zapojení silnějšího spotřebiče nebo bližší informace o doporučených odvlhčovačích nás kontaktujte na mail s dotazem, nic není nemožné.


CO2 Dispenser - dávkování plynu

Umožňuje dávkovat CO2 do pěstebního prostoru pro maximalizaci výnosu. Závisí na měření pomocí čidla CO2. Nastavuje se s časovým obdobím, rostliny potřebují CO2 při aktivní fotosyntéze, tedy pouze pokud je světlo. Díky nastavení omezení na teplotu a vlhkost můžete zamezit dávkování v době, kdy se právě odvětrává, což ušetří náklady spojené s doplňováním zásob plynu. Elektromagnetický ventil není součástí dodávky. 


FreeTimer - inteligentní časovač

Umožňuje spínat a vypínat v pravidelných intervalech nebo nastavit manuálně několik nepravidelných a různě dlouhých intervalů. Ideální na ofuk nebo například pro krátkodobé slabší osvětlení pro TimeLapse fotografování v noci. Může být použit na cokoliv, pokud by však měl spínat výkonná zařízení na delší dobu, uveďte to při objednávce - bude instalováno dodatečné chlazení relé.